Kvalita výstavby

Kvalita prováděných nemovitostí je různá. Od těch, provedených v nejvyšší kvalitě až k těm, kdy zoufalý investor hledá pomoc u soudu.

Problémem dnešní doby je také snaha realizační firmy dokončit stavbu co nejdříve a také požadavek investora, co nejdříve bydlet.  Při těchto požadavcích nejsou mnohdy vůbec dodržovány technologické přestávky a postupy prací. Není vůbec výjimkou, že základy a základová deska jsou izolovány dříve, než dosahují požadované vlhkosti pro její provádění, stejně jako finální podlahy jsou pokládány na podklad vykazující nepřípustnou vlhkost. Je zarážející, že většina firem provádějících tyto podlahy nemá ani potřebné měřící přístroje.

Náš inspektor nemovitostí se také často setkává se skutečností, že obklady a dlažby jsou prováděny na nezaizolovaný podklad. Investor neví, jak důležitou roli tato izolace hraje v budoucnu a zhotovitel sadí na to, že po provedení obkladu tuto skutečnost není vidět a nikdo jí nebude zkoumat.

Nemalé problémy jsou se zatepleným podkroví, kdy nesprávné provedení detailů u tepelné izolace, pározábrany a sádrokantónových konstrukcí se projeví až za několik let.

Dřevostavby mnohdy se chlubící vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi díky nekvalitní práci, nebo nesprávnou záměnou tepelné izolace vykazují za pár let plísně a nevyhovující tepelný odpor.

To je jen malý výčet možných vad.

Je nutné vzít na vědomí, že rychle, neznamená vždy kvalitně!